Welcome to English land!

Interesting England


Історія і правила англійського чаювання
Чай супроводжує англійця на протязі всього життя, він незмінно присутній в кожному англійському будинку і офісі. Де б ви не опинилися — в ресторані або на серйозній діловій зустрічі — вам завжди запропонують на вибір декілька сортів чаю. Це обов'язкове правило, освячене традицією, адже в британському суспільстві розпорядок дня будується від чаювання до чаювання, і для будь-якого часу, будь-якого настрою існує свій чайний сорт.


Добра стара Англія
Розповсюдження чаю в Англії пов'язують з царюванням короля Чарльза II, чия епоха отримала назву "Стара добра Англія". Англійський двір слідував моді, що прийшла з Франції і Голландії, і король Чарльз II сам немало сприяв розповсюдженню чаю в Англії. Чайна манія охопила країну: протягом 10 років, з 1699 (коли Вест-індійськая компанія почала постачання чаю в країну) по 1708 продаж чаю зріс в 6 разів.

Вплив жінок

Любов'ю до чаю Англія зобов'язана жінкам. Перша — Катаріна Браганська, португальська принцеса, дружина англійського короля Карла II. Велика прихильниця чаю, вона познайомила з цим напоєм аристократію і зробила чаювання регулярною церемонією при дворі.

Друга — Ганна VII, герцогиня Бердфордська. Їй приписують винахід "післяобіднього чаю". Говорять, Ганна насилу виносила перерву між раннім ланчем і пізньою вечерею, відчуваючи "страждання шлунку". І одного разу королева попросила принести в будуар чай з печивом. Чаювання в невстановлений час прийшлось до речі і незабаром стало загальнонаціональною традицією.

А зміцнила позиції чаю королева Вікторія, яка відразу після коронації попросила чашку чаю і свіжий номер "Таймс". До речі, блискучому перу королеви належить твір "Tea Moralities", що серйозно вплинув на сучасний чайний етикет.
До 1877 року з'явився перший костюм для five o’clock, почали відкриватися чайні — tea houses або tea gardens. На чай у вище суспільство потрапляли тільки за запрошенням.Любов'ю до чаю Англія зобов'язана жінкам. Перша — Катаріна Браганська, португальська принцеса, дружина англійського короля Карла II. Велика прихильниця чаю, вона познайомила з цим напоєм аристократію і зробила чаювання регулярною церемонією при дворі.

Друга — Ганна VII, герцогиня Бердфордська. Їй приписують винахід "післяобіднього чаю". Говорять, Ганна насилу виносила перерву між раннім ланчем і пізньою вечерею, відчуваючи "страждання шлунку". І одного разу королева попросила принести в будуар чай з печивом. Чаювання в невстановлений час прийшлось до речі і незабаром стало загальнонаціональною традицією.

А зміцнила позиції чаю королева Вікторія, яка відразу після коронації попросила чашку чаю і свіжий номер "Таймс". До речі, блискучому перу королеви належить твір "Tea Moralities", що серйозно вплинув на сучасний чайний етикет.
До 1877 року з'явився перший костюм для five o’clock, почали відкриватися чайні — tea houses або tea gardens. На чай у вище суспільство потрапляли тільки за запрошенням.

Запозичено з сайту https://sites.google.com/site/velikobritania7475/zЦікаві факти про Англію:


 • Найстаріший в світі громадський зоопарк був відкритий в Лондоні в 1828 році.
 •  Робін Гуд дійсно існував. Справжні факти про його життя в значній мірі невідомі і, можливо, набагато цікавіше, ніж нам показують на телебаченні чи в голлівудських фільмах. Тим не менше, існують невеликі сумніви щодо того, що Робін Гуд дійсно грабував тільки багатих і віддавав все бідним.
 • У середині 17-го століття Різдво було заборонене в Англії за наказом Олівера Кромвеля. Як протекторат для Англії для його пуританських послідовників, він вважав, що Різдвяні традиції - це день, коли люди йдуть від будинку до будинку, щоб отримати дах над головою і підняти тост за хазяїна та його родину, що суперечить релігійним канонам. Різдво було відновлено тільки тоді, коли Кромвель був відсторонений від влади.
 •  В Англії до сих пір існує закон, прийнятий ще в XVII столітті. Він забороняє чоловікам бити своїх дружин від 9 вечора до 6 годин ранку, так як шум, яким супроводжується «екзекуція», може порушити у нічні години спокій сусідів.
 •  В англійській мові, жодне слово не римується зі словами: month (місяць), orange (апельсин, оранжевий), silver (срібло), і 'purple' (фіолетовий).
 •  Близько 80 тисяч чоловік щорічно втрачають свою парасольку під час поїздки в Лондонському метрополітені.
 •  Всі непозначені лебеді-шипуни на Темзі належать королеві Єлизаветі II. Королівська родина встановила власність на лебедів ще в 12 столітті, коли їх подавали до столу як делікатес. Зараз птахів не їдять, а доглядають за ними Клеймувальники лебедів. А перший Королівський доглядач лебедів був призначений ще в XII столітті. Королеві з 1324 року також належать осетри, кити і дельфіни в прибережних водах Великобританії.
 • В Англії наїзд на собаку карається суворіше, ніж наїзд на людину.
 • Christ Church College-один з найбагатших і найкрасивіших коледжів Оксфорда. У його знаменитому Обідній Залі (Dining Hall) знімали сцени фільму про Гаррі Поттера.
 •  Moment - так називалася середньовічна англійська міра часу, рівна півтора хвилинам.
 • Назва країни «Англія» походить від назви одного з німецьких племен - англів.
 •  Офіційне тварина Шотландії - єдиноріг.
 •  У Великобританії немає писаної конституції.
 •  Самого відомого виробника паперу в Англії звали ... Ватман.
 • Букінгемський палац має 775 кімнат.
 • Знаменитий англійський лабіринт Longleat Hedge Maze складається з 16000 дерев англійського тиса і є найдовшим у світі. Його сформував в 1975 році дизайнер Грег Брайт (Greg Bright), площа лабіринту 0.6 гектара (60 соток), довжина всіх ходів 2.7 кілометра. На відміну від більшості подібних споруд, цей лабіринт тривимірний, оскільки всередині нього знаходяться шість дерев'яних містків, з яких можна подивитися і оцінити маршрут. У центрі лабіринту знаходиться оглядова вежа, яка є кінцевою його точкою, звідки можна ще раз розглянути в подробицях весь комплекс.
 •  Біг Бен не вежа, а 14-тонний дзвін.
  

  Немає коментарів:

  Дописати коментар