Welcome to English land!

понеділок, 27 березня 2017 р.

Майстер-клас "Mobile English"


22 березня в рамках семінару-практикуму "Сервіси в освіті",
 я провела майстер-клас з учнями 9 класу "Mobile English".

Мета:

- освітня – ознайомлення учасників з особливостями, призначенням і можливостями використання веб-сервісів в проектуванні сучасного уроку англійської мови;

- розвиваюча - знайомлення з сучасними методами і формами роботи вчителя з використанням веб-сервісів на уроках англійської мови;

- виховна - створення умов для професійного самовдосконалення вчителя.

Завдання:

1) ознайомити учасників майстер-класу з поняттям «веб-сервіси»;

2) ознайомити з інструментами веб-сервісів, прийомами роботи з ними і можливості використання їх в освітніх цілях;

3) навчити учасників майстер-класу конструюванню уроку з використанням веб-технологій.

Етапи майстер класу:
  • подання педагогічної концепції технології;
  • імітація уроку.
  • рефлексія

субота, 18 березня 2017 р.

ДПА-2017 з іноземних мов в 9 класі

Атестація з іноземних мов проводиться у письмовій формі і складається з трьох частин (читання, використання мови та письмове повідомлення) за матеріалами, підготовленими вчителем.
При цьому необхідно дотримуватися основних вимог щодо підготовки завдань, насамперед - відповідності завдань рівням зазначених у державних стандартах та навчальних програмах для загальноосвітніх навчальних закладів: рівень А2+; для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов  рівень В1.
Матеріали повинні забезпечити виявлення рівня сформованості в учнів умінь за двома видами мовленнєвої діяльності та виявляти рівень володіння учнем (ученицею) іноземною мовою.
Вчитель формує завдання з трьох вищезазначених складових певного рівня відповідно до типу навчального закладу на окремому бланку. До складу матеріалів має входити: текст для читання з одним післятекстовим завданням; текст із пропущеними словами на використання мови та одного завдання для написання письмового повідомлення.
Кількість варіантів готується вчителем відповідно до кількості учнів у класі, які виявили бажання проходити атестацію з іноземних мов. Кожен (кожна) учень (учениця) отримує окремий варіант. Правильність виконання завдань оцінює вчитель відповідно до критеріїв та схеми оцінювання завдань. На виконання усіх завдань відводиться одна астрономічна година.
Вимоги до складових частин атестації.
Перше завдання – читання тексту та виконання післятекстового завдання. Мета – виявити рівень сформованості умінь учнів читати і розуміти тексти самостійно, у визначений проміжок часу.
Типи текстів: статті із періодичних видань; листи (особисті, офіційні тощо); оголошення, реклама; розклади (розклад уроків, руху поїздів тощо); меню, кулінарні рецепти; програми (телевізійні, радіо тощо); особисті нотатки, повідомлення.
Форми завдань: завдання із вибором правильної відповіді; завдання на встановлення відповідності (добір логічних пар); запитання з короткими відповідями (2-3 слова); встановлення логічного порядку простого тексту; знаходження аргументів та висновків; встановлення зв’язків між інформаційними блоками; вибір назв абзаців тексту із запропонованих назв. Для кожного тестового завдання запропоновано декілька варіантів відповідей, з яких тільки одна правильна. Завдання вважається виконаним правильно, якщо в бланку відповідей указана тільки одна літера, якою позначена правильна відповідь.

середа, 8 березня 2017 р.

Mobile learning

Мобільні технології всюди, але  обмежувати чи  заохочувати використання мобільних пристроїв у  класі? Як правильно  використовувати технології, щоб вони принести користь для учнів?
Навчання з використання комп'ютерів проти мобільних пристроїв
Я досі використовую комп'ютери в моєму класі, щоб отримати доступ до веб-сайтів на мовній основі, а також для роботи з  Google Docs, щоб дозволити учням працювати разом. 
Проте, мобільні пристрої дозволять вам і вашим учням взаємодіяти легко один з одним, в формальних і неформальних контекстах навчання. Наприклад, учитель може заохотити   створити особисту візуальну розповідь про свої повсякденні справи. Учень  може зробити серію знімків  - наприклад,  зубна щітка, чашка кави  та інше. А потім на уроці описати  власні дії для вчителя. 
Камери і мікрофони корисні для вивчення англійської мови
Телефоні камери забезпечують відмінний спосіб  "сповіщення про дію", яка відбувається навколо них. Ви можете заохотити учнів сфотографувати вуличні знаки, меню, реклами або інші приклади того, що вони бачать навколо.
Іншим корисним інструментом є функція запису на мобільних пристроях. Ось три приклади:
  1. Учні можуть записувати себе, коли вони  говорять  по-англійськи і потім поділитися записом  з друзями.  Це відмінна можливість практикувати вимову.
  2. Учні можуть записувати розмови з носіями мови з цілої низки питань та інтегрувати їх в проекти.
  3. Учні можуть використовувати мікрофон творчо, використовувати голосові записи вставляючи їх в змонтоване відео.
Сім порад з використання мобільних технологій з успіхом

  1. Як учитель, ви повинні вміти самостійно працювати з мобільними технологіями , перш ніж реалізовувати їх в шкільну практику.
  2. Для того, щоб переконатися, що учні не відволікаються на соціальні медіа надати їм  набір чітких цілей навчання. Знайти творчі способи використання соціальних медіа в рамках планів уроків. 
  3. Якщо ваша школа не має мобільної політики навчання, треба розробити її  для вашого класу, перш ніж почати.
  4. Тестувати мобільні додатки, щоб знайти відповідні, які підходять для навчання. 
  5. Не перевантажуйте свій клас  технологією. 
  6. Якщо у вас немає достатньо часу, щоб використовувати мобільні пристрої в класі, думаю, вони можуть бути використані для неформального навчання за межами класної кімнати. Ваші учні тільки виграють від результатів цієї додаткової практики, коли вони потраплять в формальний клас.
  7. Читайте пункт № 1, ще раз.
Мобільні пристрої допомогли мені створити  персоналізовану середу навчання. Мої учні тепер активні дослідники!
 Мобільна технологія, також,  допомагає мені використовувати  час раціональніше, щоб спланувати ефективний урок.